СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Николоски: Заедно ќе победиме и поубави денови ќе дојдат за Македонија! Христос Воскресе! (ВИДЕО)

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, преку видео порака упати честитка за Велигден, велејќи дека поубави денови ќе дојдат за Маедонија

„Велигден е ден за нашите семејства, за нашите најблиски, ден за сите нас. За жал овој Велигден Македонија го дочекува во тешка здравствена и економска криза.

Јас сум сигурен дека Македонија ќе победи, вие ќе победите, сите ние заедно ќе победиме и поубави денови ќе дојдат за Македонија! Да сте живи и здрави. Христос Воскресе!“ вели Николоски

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content