СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилеп: Нови осум инфицирани со Корона вирус

Вкупниот број на заболени од КОВИД-19 во општина Прилеп се искачи на 46,
откако вчера беа потврдени 8 нови случаи. Оваа бројка , според директорката на ЦЈЗ Прилеп , Драгица Николоска е поради недисципината на прилепчани.

„Бројките кажуваат дека не се почитуваат мерките. Тие треба да се почитуваат, бидејќи следна
построга мерка би била ставање на градот во карантин. Одговорот е во нас
граѓаните, треба да се придржуваме до мерките и да не ја потценуваме
ситуацијата“, нагласи Николоска .

Во нашиот град досега направени се околу 250 тестирања за корона вирусот , во просек од 15 до 25 секој ден , информираше директорката на прилепскиот Центар за јавно здравје.

 

.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content