СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанецот заболен со Ковид 19, на својот Фејсбук профил јавно призна дека се заразил на работното место

Нашиот сограѓанин Рубин Лефтер вработен , во ОЈО Прилеп , реши јавно да објави дека е заразен од корона и дека во моментов е хоспитализиран во прилепската општа болница.

Лефтер ги информираше сите кои имале контакт со него и од нив побара да се тестираат . За неговата објава и храброст а најмногу човечност , доби многу пофалби на Фејсбук.

 

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content