Локално

18 ЛИЦА ПРИВЕДЕНИ – ДАВАЛЕ ОТПОР, 74 ГРАЃАНИ СЕ ОПОМЕНАТИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев соопшти дека изминатата ноќ полицискиот час го прекршиле пет лица од Тетово и две лица од Гостивар, кои и покрај опомената и укажувањето од полицајците, се однесувале агресивно кон нив, по што се уапсени.
Две лица од Куманово не ја почитувале забраната и кај нив е е најдено и оруже. Полицискиот час го прекршиле и се прведени две лица од Радовиш и едно лица од Штип, шест од Кочани, додека во Виница е регистрирано едно прекршување, но лицето побегнало.
Опоменати се 74 лица, кои биле во приватни возила.
До сега МВР поднесе девет кривични пријави поднесени по член 206 од Кривичниот закон.Се работи на поднесување кривични пријави за останатите сторители.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content