СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Рекордно намалување на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика рекордно ги намали цените на горивата.

Од ноќеска, бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98 поевтинуваат за 7,5 денари, а дизелот за 6,0 денари, па така Еуросупер 95 ќе се продава за 54,5 денари, Еуросупер 98 за 56,5 денари и дизелот за 48,5 денари

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

Драматичниот пад се должи на падот на цената на нафтата на светско ниво.

Од Регулаторна соопштија дека поради корона вирусот, додека траат мерките, нема да има исклучување на вода, струја и парно.

Прикажи повеќе

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content