Здравје

Како се пренесува Covid-19 и како да се заштитите?

Министерството за здравство објави поучно видео за граѓаните, со совети како се пренесува Covid-19 и инструкции како да се заштитите.

Се апелира граѓаните да се придржуваат до препораките и мерките за заштита и да одржуваат високо ниво на лична хигиена, со темелно миење и дезинфекција на рацете.

Како се пренесува КОВИД-19 и како да се заштитите?

Како се пренесува КОВИД-19 и како да се заштитите? Споделете го видеото од Светската здравствена организација.

Gepostet von Министерство за здравство / Ministria e Shëndetësisë am Mittwoch, 11. März 2020

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content