СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Заедничко предновогодишно дефиле на ЏК Сеишин и ЏК Санкаку

ЏК Сеишин и ЏК Санкаку во Понеделник на 30.12.2019 ќе одржат заедничко предновогодишно дефиле со прогласување на најдобрите на ниво на клубови за 2019 и прослава по повод Шампионската титула на Сеишин во севкупен Пласман на ниво на Р.С.Македонија.

На ден 27.12.2019 Петок, од 19.30 часот во спортската сала на ООУ Кочо Рацин Прилеп, ЏК Сеишин и ЏК Санкаку Прилеп одржаа заедничко полагање за ученички појаси.

Полагањето се одвиваше пред тричлена клубска комисија во присуство на претставник од Дан Комисијата при ЏФРСМ согласно правилникот за полагање појаси. На полагањето имаше присутни повеќе официјални лица од ЏФРСМ, родители и останати гости.

Сите пријавени кандидати кои го положија испитот се здобија со соодветни појаси и дипломи.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content