Технологија

А1 Македонија: Проблем со сервисите на Гугл во Европа

За А1 корисниците, во моментов е заобиколен локалниот проблем преку серверите од Европа, кои во моментов не се афектирани од генералниот проблем.

Поради проблем со сервисите на Гугл, корисниците од европските земји не можеа да пристапат на дел од  услугите од оваа платформа, а со намалена брзина се отвораат и други сајтови кои користат сервиси на Гугл за рекламирање, информира А1 Македонија.

– За А1 корисниците, во моментов е заобиколен локалниот проблем преку серверите од Европа, кои во моментов не се афектирани од генералниот проблемот. А1 Македонија го следи развојот на ново настанатата состојба и ги презема сите потребни активности со цел на своите корисници да им понуди квалитетен сервис, порачува А1 Македонија.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content