СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Xiaomi Mi 10 достапен дури следната година

Компанијата Xiaomi неодамна објави дека наскоро ќе го претстави Mi 10 смартфонот, кој би требало да пристигне со Qualcomm Snapdragon 865 чипсет.

Во објава на страниците на Weibo, менаџерот на компанијата за TV јавни односи откри дека Xiaomi Mi 10 ќе биде официјализиран во некој период во текот на првото тримесечје од следната година. Конкретен датум на објавата не е познат.

Како што е споменато, Xiaomi Mi 10 ќе користи Qualcomm Snapdragon 865 чипсет, со максимална брзина до 7.5 Gbps. Тука е и петтата генерација на AI чипот на Qualcomm, за персонализирано искуство. Секако, процесорот има и 5G поддршка.

Xiaomi веќе потврди дека во текот на следната годин апланира објава на десет 5G смартфони, а овој потфат би можел да почне уште со Mi 10 моделот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content