Локално

Пуштете ја оваа плејлиста додека ја китите елката за да ве обземе празничниот дух

Можеби веќе ги извадивте кутиите со лампиони и со сијалички и почнавте да го украсувате вашиот дом. Овој период сите сакаме да се чувствуваме колку што е можно повеќе празнично, а за тоа ви треба музика со која ќе ве обземе празничниот дух. Оваа година, покрај вашите омилени хитови како што е „All I Want For Christmas Is You“, можеби ќе сакате да слушнете и некои понови песни. Пуштете ја оваа плејлиста додека ја китите елката и внесете ја магијата на новогодишните и божиќните празници во вашиот дом.

1. „Like It’s Christmas“ – Jonas Brothers

2. „Make It To Christmas“ – Алесија Кара

3. „Ribbons and bows“ – Кејси Масгрејвс

4. „Lover (First Dance Remix)“ – Тејлор Свифт

5. „Lights Up“ – Хери Стајлс

6. „Love You More At Christmas Time“ – Кели Роланд

7. „Some Things Never Change“ од „Frozen 2“

8. „Little Drummer Boy“ – Пентатоникс

9. „Last Christmas“ – Wham!

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content