Спорт

Нов голем успех на ЏК”Бушидо”: 3 медали од Балканското првенство во самбо

Тројца натпреварувачи од ЏК”Бушидо” зедоа учество на Балканското првенство во самбо кое се одржа во денес во Скопје, и истите се закитија со три бронзени медали.

На првенството учество зедоа натпреварувачи од Македонија, Србија, Црна Гора, Турција, Албанија, Грција и Бугарија.

Ова се освојувачите на медали: Филип Попоски- 3 место; Стефанија Петреска- 3 место; Сара Атанасоска- 3 место

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content