Локално

Оперски гала-концерт во Прилеп

Националната опера и балет вечерва, во 20 часот, гостува во Прилеп, каде што во големата сала од ЦК „Марко Цепенков“ ќе одржи оперски гала-концерт, во пијано-придружба на Елена Сиљаноска.

На програмата се дела од Верди, Пучини, Доницети, Чајковски, Бизе и други композитори, кои ќе ги исполнат: Марјан Николоски (тенор), Злата Тошевска (сопран), Никола Стојчески (тенор), Невен Силјановски (баритон), Саша Смилевски (тенор), Марика Поповиќ (мецосопран), Павлинка Новакова Георгиев (сопран).

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content