СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Оперски гала-концерт во Прилеп

Националната опера и балет вечерва, во 20 часот, гостува во Прилеп, каде што во големата сала од ЦК „Марко Цепенков“ ќе одржи оперски гала-концерт, во пијано-придружба на Елена Сиљаноска.

На програмата се дела од Верди, Пучини, Доницети, Чајковски, Бизе и други композитори, кои ќе ги исполнат: Марјан Николоски (тенор), Злата Тошевска (сопран), Никола Стојчески (тенор), Невен Силјановски (баритон), Саша Смилевски (тенор), Марика Поповиќ (мецосопран), Павлинка Новакова Георгиев (сопран).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content