СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Чадиковски: Ниту клиниката Жан Митрев, ниту Министерството нe го почитуваа договореното

Во телефонски разговор за Телма, Владимир Чадиковски рече дека оставката во болницата на Жан Митрев е веќе депонирана и иако има отказен рок од три месеци, се надева на спогодбено заминување од клиниката пред тој рок.

Чадиковски вели дека оставката ја поднел бидејќи ниту клиниката Жан Митрев, ниту министерството за здравство не го почитувале договореното.

Чадиковски со тим од осум луѓе од државната детска кардиохирургија, на први февруари почна да работи во клиниката Жан Митрев, по принципот на јавно-приватно партнерство на државата со болницата Жан Митрев.

Целта беше децата да ги добијат сите стандарди што не беа овозможени на детската кардио-хирургија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content