Здравје

Витаминска бомба која е готова за само неколку минути

Сакате нешто освежувачко, а максимално здраво и квалитетно? Подгответе ја оваа витаминска бомба која е готова за само неколку минути!

Наполнете го својот организам со минерали и антиоксиданси со помош на овој напиток кој е вистинска витаминска бомба за телото.

Состојки:

-50 грама капини
-50 грама боровинки
-50 грама јагоди
-50 грама црно или црвено гројзе
-125 мл кокосова вода
-1 лимета

Подготовка:

  • Исчистете го и измијте го овошјето
  • Во блендер ставете го овошјето и кокосовата вода, и миксајте една минута за да добиете глатка смеса.
  • Лиметата пресечете ја на половина и со рака исцедете ја во блендерот, додадете според желбата за кисело и промешајте повторно.
Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content