Спорт

Пет медали за Џудо Клубот Сеишин од Прилеп

Џудо Клубот Сеишин Прилеп на 08.06.2019 зеде учество на Меѓународниот турнир во Џудо во Велико Градиште Србија “Куп Сребрено Језеро”. Сеишин настапи со вкупно 7 натпреварувачи во кадетска конкуренција, а освоени се 5 медали (1 златен, 1 сребрен и 3 бронзени):

1. Стефан Талески -90 кг. 1 во место
2. Теодора Димеска -48 кг. 2 ро место

3. Ема Димитриоска -48 кг. 3 то место
4. Марија Талеска -52 кг. 3 то место

5. Јован Најдоски +90 кг 3 то место

Согласно вкупниот бодовен пласман во екипна конкуренција Женската кадетска екипа на Сеишин е прогласена за најуспешна на турнирот за што е доделен пехар!!!


Markukule.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Види истотака

Close
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content