Култура

Почнува летниот распуст за учениците

Денеска е последниот училишен ден од школската година, со што почнува летниот распуст.

Учебната година ја завршуваат околу 270 илјади средношколци и основци.

За полуматурантите, првото пријавување во јунскиот уписен рок е на 17 и 18 јуни, а второто на 24 и 25 јуни.

На матурантите им претстојат уште две тестирања од државната матура овој месец пред да се запишат на факултетите во август.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Види истотака

Close
Skip to content