Спорт

Постигнат е договор: Конте е практично нов тренер на Интер

Италијанските медиуми веќе подолго време шпекулираат дека Конте ќе биде нов тренер на Интер, а сега веќе се чини дека сите на Апенините се уверени дека Италијанецот е нов тренер на миланскиот клуб.

Практично сите италијански медиуми синоќа ја пренесоа веста дека Конте и Интер постигнале договор и поранешниот тренер на Јувентус, Челси и италијанската репрезентација веќе практично е нов тренер на „Нераѕурите“.

Конте наскоро ќе потпише тригодишен договор со Интер според кој ќе заработува 10 милиони евра по сезона и ќе биде тренер на миланскиот клуб безразлика дали екипата на Спалети ќе се пласира во Лигата на шампионите.

Да потсетиме, Конте се поврзуваше и со враќање во Јувентус, меѓутоа италијанските медиуми пренесуваат дека тој веќе се договорил со Интер.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content