Спорт

Перо Антиќ е избран за нов претседател на МКФ

Поранешниот прославен репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), на денешното изборно собрание одржано во Скопје.

Тој беше единствениот кандидат за функцијата откако претходно Владимир Темелковски се повлече, додека Петар Наумоски одлучи да не се кандидира.

Новите членови на Управниот одбор на МКФ ќе бидат познати за 15 дена, на барање на Антиќ.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content