СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

GMAIL воведува нова опција која ќе ви се допадне

Корисниците на Gmail ширум светот долго чекаат на опцијата закажување на праќање мејлови, то на многумина ќе им ја олесни работата.

Најновата надградба на Gmaila за Android редите вклучуваат и опција за закажување кога да се прати мејлот. Така, на пример, ќе може да го одложите праќањето на мејлот за десет минути ими десет дена.

Покрај оваа опција, на корисниците ќе им се овозможи и откажување на закажаниот мејл. Мејлот ќе се прати и ако сте офлајн или ако ви се испразни батеријата на телефонот.

Оваа опција ќе биде достапна за 15 роденден на Gmail, следниот месец.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
error: Содржината е заштитена !!
Skip to content