Спорт

На Државните првенства за пионери и сениори, ЏК „Сеишин“ од Прилеп освои 18 медали

На ден 24.02.2019 во Скопје се одржаа Државните првенства за пионери-ки и сениори-ки во Џудо. На натпреварите Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп настапи со вкупно 22 натпреварувачи, во двете возрасни категории, при што освоени се вкупно 18 медали (4 златни, 7 сребрени и 7 бронзени).

“Џудо клубот Сеишин-Прилеп е задоволен со остварените резултати и во понатамошниот период продолжува со припреми за претстојните Државни Првенства за другите возрасни категории и Меѓународните Турнири кои не очекуваат”, велат од ЏК “Сеишин”.

Во прилог и поединечните резултати:

 

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content