Спорт

ЏК Сеишин Прилеп настапи на екипното Државно првенство во џудо

На 16.12.2018 во Кочани во организација на Џудо Федерација на Македонија и техничка организација на ЏК Гладијатор Кочани се одржа Екипно Државно Првенство во Џудо за Сениори во машка и женска конкуренција.

На првенството настапија вкупно 4 клубови во машка и 3-клубови во женска конкуренција.

ЏК Сеишин Прилеп настапи со екипа во машка конкуренција и го освои 3-то место.

Со ова клубот ги заврши настапите на Државно ниво.

 

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content