Спорт

Одреден распоредот за квалификациите за ЕВРО 2020- Еве кога игра Македонија

По извлекувањето на групите за квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, направен е и распоредот на одигрување нанатпреваррите.

Македонија е во Г групата со селекциите на Полска, Австрија, Израел, Словенија и Летонија. На првиот натпревар македонските фудбалери во март идната година ја пречекуваат Летонија.

Распоред на натпреварите на Македонија:

21март 2019 Македонија – Летонија
24 март 2019 Словенија – Македонија
7 јуни 2019 Македонија – Полска
10 јуни 2019 Македонија – Австрија
5 септември 2019 Израел – Македонија
9 септември 2019 Летонија – Македонија
10 октомври 2019 Македонија – Словенија
13 октомври 2019 Полска – Македонија
16 ноември  2019 Австрија – Македонија
19 ноември 2019 Македонија – Израел.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content