Спорт

ФФМ додели половина милион евра премија за репрезентацијата

Фудбалската федерација на Македонија ќе подели премија од 500.000 илјади евра за фудбалерите и стручниот штаб за освоеното прво место во групата од Лигата на нации.

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски со пет победи и само еден пораз ги завршија настапите во четвртата групата Д-лига од Лига на нации и се пласираа во плеј-оф фазата за пласман на Европското првенство.

Во групата со Македонија беа Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content