Економија

Канцелариите на УЈП утре отворени за граѓаните – ова е работното време

Управата за јавни приходи информира дека утре сите даночни канцеларии (регионални дирекции, даночни одделенија и даночни шалтери) ќе бидат отворени за граѓаните за да можат да се регистрираат во Системот на Е-ПДД.

Работното време на даночните канцеларии ќе биде од 8,30 до 14 часот.

Покрај овие мерки Управата за јавни приходи презема и други мерки со цел да им се олесни регистрацијата на граѓаните.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content