Политика

Дебата за известувањето кај најгледаните ТВ-канали во Македонија

Дебата „Разноликост во известувањето на централните информативни изданија кај најгледаните ТВ-канали во Македонија“, ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Македонскиот институт за медиуми.

На настанот, како што најавуваат организаторите, ќе биде презентирана и анализа, која се заснова на мониторинг на централните информативни изданија на осумте најгледани ТВ-канали на национално ниво.

Дебатата е дел од проектот “#РеФорМедиаМКД – Унапредување на соработката меѓу граѓанското општество, институциите и граѓаните за спроведување реформи во медиумската сфера”, финансиран од Европската Унија.

Тагови
Прикажи повеќе

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skip to content