СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

  Култура
  пред 20 часа

  Доделување на државната награда „Мето Јовановски“ 2023

  Во Собранието денеска напладне ќе биде врачена годинашната државна награда „Мето Јовановски“  – највисоко признание за долгогодишни остварувања во областа…
  Спорт
  пред 3 дена

  Првиот супервелеслалом во сезоната за Софија Гоџа

  Италијанската скијачка Софија Гоџа денеска славеше во супервелеслаломот од Светскиот куп во Сент Мориц, Швајцарија. Гоџа победи во првиот супервелеслалом…
  Култура
  пред 3 дена

  Несигурни во себе: Овие хороскопски знаци ја преиспитуваат секоја своја одлука

  Оваа универзална емоција може да се појави во различни форми и интензитети, во зависност од карактерот на личноста. Додека некои…
  Култура
  пред 5 дена

  Македонија нема да има претставник на Евросонг во Малме

  Македонската фан страница за Евросонг на социјалната мрежа Твитер објави, а Македонската Радио Телевизија потврди дека идната година Македонија нема…
  Back to top button
  Skip to content