СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

  Култура
  пред 2 дена

  Инспиративен концерт на „Љубојна“ во Прилеп

  Домот на културата “Марко Цепенков” во Прилеп синоќа беше домаќин на одличен концерт кој го приреди “Љубојна”. На малата сцена,…
  Култура
  пред 4 дена

  МОН со поддршка од ЕУ креира нов електронски дневник, кој ќе се применува во второто полугодие

  Со финансиска поддршка од ИПА-фондовите на Европската Унија, Министерството за образование и наука изработи нов интегриран систем за електронска работа…
  Култура
  пред 5 дена

  Концерт на „Љубојна” во Прилеп

  Овој петок (22.09.2023), концерт во Центарот за култура „Марко Цепенков” во Прилеп, ќе одржи македонскиот музички етно-состав „Љубојна”. Концертот е…
  Спорт
  пред 5 дена

  Стартува битката за Купот, Вардар и Брера со најнезгодни гостувања во првото коло!

  Најтрофејниот македонски клуб Вардар кој во неделата со фудбалер повеќе загуби во Кавадарци кај Тиквеш, оди на мегдан на многу…
  Back to top button
  Skip to content