СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

50-годишен битолчанец допирал малолетник по телото, а го принудил и тој да го прави истото

Во текот на вчерашниот ден, 50-годишен битолчанец бил уапсен, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Причина за тоа било дека тој во неговиот дом допирал по телото малолетник од Битола и го принудил и тој него да го допира.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од МВР.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content