СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

300 средношколци се собрале на договорена тепачка во „Бисер“, полицијата спречила голем инцидент

Вечерва во трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром се собрале огромен број на ученици, околу 300, на „договорена тепачка“, а ескалација спречила полицијата, објави „А1он“.

Очевидци за порталот велат дека децата биле собрани во трговскиот центар и околу него, но полицијата брзо реагирала и успеала да ги разбие групите.

Вечерва е зголемено полициското присуство во ТЦ „Бисер“.

„Договорените тепачки“ стануваат сѐ почести, а минатиот месец беше објавена и снимка од сличен инцидент во Дебар Маало, која предизвика многу реакции и на социјалните мрежи.

Фото: а1он

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content