СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

3 медали за прилепските џудисти од Сеишин

На 22.10.2022 во Никшиќ, Црна Гора, се одржа Меѓународен Турнир во џудо “Трофеј Никшиќ-2022”.

На овој турнир учество зедоа вкупно 400 џудисти од 7 држави (Македонија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска, Албанија, Словенија)

Џудо клубот Сеишин- Прилеп зеде учество со вкупно 5 натпреварувачи, а освоени се 3 медали (1 златен, 2 сребрени).

Резултати поединечно:

Теодора Илиоска освои едно прво и едно второ место, а Марко Ацески стигна до сребро.

Одлични борби прикажаа Марко Василески и Давор Најдоски, но не успеаја да се изборат за место на пиедесталот. Екипата ја водеше тренерот Мартин Ристески.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content