СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

21-годишник од прилепско село силувал малолетничка

Одреден е притвор за маж од Прилепско поради извршена обљуба врз малолетничка.

Имено, во текот на вчерашниот ден полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш.(21) од прилепско село. Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка. Тој, како што велат од ОВР Прилеп, бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content