Спасоносни бодови за Ал Дафра на Хаџиевски

Продолжува успешната мисија на македонскиот тренер Ѓоко Хаџиевски во Ал Дафра,тимот кој се бори за опстанок. Значајни бодови се освоени  кај Хата каде Хаџиевски славеше со 2:1.

Нашиот тренер едноставно немаше милост кон својот некогашен тим Хата во шампионатот на ОАЕ. Имено денеска Ал Дафра, тимот на нашиот стратег, со 2:1 ја победи Хата на нејзин терен и ја закова на последното место на табелата, додека АЛ Дафра чекори и тоа сигурно кон опстанокот во Лигата на ОАЕ.

Емил Холидеј

Технички уредник, посветен на својата работа. Негова пасија се компјутерите и следење на новите технологии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ