Царовска во ОН: Со конкретни мерки го унапредуваме статусот на жените и девојчињата

– Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска учествува на 62-та сесија на Комисијата за статусот на жените на

Read more

САД остануваат посветени на поддршката на Македонија

САД остануваат посветени на поддршката на Македонија – ова го порача помошникот-државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот

Read more

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ