Се одржа ждрепката за четвртфиналната фаза во ЛШ

Попладнево во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за четвртфиналната фаза во Лигата на шампионите, а украинската легенда Андриј Шевченко кој ги влечеше парови донесе две мега пресметки.

Првата е класика меѓу двата големи гиганти Јувентус и Реал Мадрид кои низ историјата имале многу пресметки во ова натпреварување, а последната беше лани кога „кралевите“ славеа во големото финале. Втората е премиерлигашката битка меѓу Ливерпул и Манчестер Сити што значи англичаните сигурно ќе имаат еден претставник во полуфиналето.

Барселона и Баерн Минхен добија посакувани противници, односно се фаворити во натпреварите против Рома, односно Севилја.

Првите средби се играат на 3 и 4 април, додека реваншите се закажани за 10 и 11 април.

Парови за четвртфиналето во ЛШ:

Барселона-Рома

Севиља-Баерн Минхен

Јувентус-Реал Мадрид

Ливерпул-Манчестер Сити.

Емил Холидеј

Технички уредник, посветен на својата работа. Негова пасија се компјутерите и следење на новите технологии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ