LG G7 ќе биде нешто поскап од својот претходник

LG Mobile планира нешто подоцна да го лансира својот следен премиум смартфон кој трпеливо го развива со сосема нов концепт без непотребно брзање. Сепак, новите информации кои пристигнаа откриваат дека поради иновативните технологии постои голема шанса LG G7 да биде нешто поскап од својот претходник.
LG G7 најверојатно ќе чини за околу 80 евра повеќе во однос на LG G6 смартфонот за основниот мемориски модел, а главните измени ќе ги има во паметната двојна камера со Q Think технологија со вештачка интелигенција.
Исто така LG G7 ќе работи со супер моќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, а ќе има и големи промени во дизајнот, па така треба да пристигне дури на почетокот на ова лето.

Емил Холидеј

Технички уредник, посветен на својата работа. Негова пасија се компјутерите и следење на новите технологии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ