Тренерски смени во Победа и Шкупи

Слободан Крчмариќ е нов тренер на Победа, откако досегашниот, Славољуб Бубања си замина по само пет натпревари. Бубања дојде во зимскиот преоден рок, но поради здравствени причини морал да си оди. Крчмаревиќ доаѓа со мисија да ја задржи Победа во Прва лига, а зад себе има богато си-ви, во кое предничи селекторската функција на репрезентацијата на Србија до 21 година и настапот на Еевропско првенство со неа. Победа има 22 бода на осмото место, кое носи бараж, со три бода зад Ренова и еден повеќе од Пелситер.

Нов тренер ќе бара и Шкупи, откако спогодбено се разделија со Ардијан Нухиу. Чаирчани освоија шест бода и само еднаш победија во петте кола од пролетната полусезона и сметаат дека тоа е премалку за нивниот засилен тим. Новиот тренер, кој ќе биде наскоро обзнанен ќе има мисија да го пласира тимот во европските купови. Шкупи засега е четврти, со еден бод повеќе од Работнички.

Емил Холидеј

Технички уредник, посветен на својата работа. Негова пасија се компјутерите и следење на новите технологии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ