СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Јога тренинг креиран специјално за жените во 50-те години

Освен што ќе ви помогне да го затегнете секој мускул, да бидете здрави и витални, овој тренинг ќе ги ублажи и болките во телото, а најмногу оние во грбот.

Јогата е техника која ви помага на нежен начин да го активирате телото, да направите нешто убаво и корисно за вашето тело и ум да бидат здрави.

Овој тенинг специјално е креиран за жените во 50-те години. Благодарение на овие движења, телото после неколку тренинзи ќе ви стане позатегнато и поцврсто, додека воедно ќе ви се намали и болката во грбот.

 

Се што треба да направите е да издвоите 15 минути во денот за вас и вашето тело, но и вашето здравје, бидејќи со овој тренинг ќе го зголемите протокот на енергија, ќе го отстраните вишокот масни наслаги, ќе го зајакнете грбот и ќе го подобрите држењето.

 

Започнете уште денес, нема што да изгубите:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content