СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Што се случува во казино во Лас Вегас кога некој ќе освои џекпот од 6,4 милиони долари?

Тиктокерка со корисничкото име @cocox33 објави видео на таа социјална мрежа каде што може да се видите што се случува во американско казино кога некој ќе добие џекпот.

Коцкарот Томас од Аризона неодамна го освои најголемиот прогресивен џекпот на сите времиња во таканаречениот покер Pai Gow, пренесуваат американските медиуми. Во казино во Лас Вегас освоил 6,4 милиони долари (5,96 милиони евра), со облог од само пет долари.

@cocox33

Someone finally won the $6.4M paigow jackpot 🙀.. and it reset to $300k 🥲 #jackpot #vegas #paigow #winner #casino #millionaire

♬ たぶん – YOASOBI

Пред да победи, Томас седел на маса повеќе од 11 часа и изгубил 375 долари (околу 346 евра). На видеото кое стана вирално на TikTok, можете да се види како Томас веднаш бил опкружен од вооружено обезбедување откако го освоил џекпотот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content