СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Црвениот крст одбележува 78 години од основањето

Црвениот крст одбележува 78 години од основањето и 28 години од полноправно членство во Меѓународната федерација на друштвата на Црвен крст и Црвена полумесечина.

Како што информираат од Црвениот крст, во текот на годината планираат да одржат бројни настани со кои ќе ја одбележат годишнината.

Централниот настан ќе се одржи денеска во Скопје, каде се очекува да присуствуваат генералниот секретар на Црвениот крст на Република Северна Македонија Саит Саити и министерот за здравство Фатмир Меџити.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content