СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Храмот Св. Петка во Прилеп претесен да ги собере сите верници

Прилепчани масовно присуствуваа на божествените литургии денеска на Петковден во црковните храмови.

Најголем број верници како и секоја година го посетија црковниот храм Св. Петка во населбата Точила.

За многу години и напомош!

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content