СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Гостивар-Кичевo преку Стража

Во 11:10 часот укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичевo преку планинскиот превој Стража. Од АСМС информираат дека денеска од 10:35 часот укината е и забрана за движење на ТМВ на патниот правец Охрид – Кичево, превој Пресека и обратно.

Посочуваат дека од 00:40 часот поради врнежи од снег воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Од 06:20 часот поради обилни врнежи од снег воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content