СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсени две лица на улица „Прилепска“

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 17.01.2023 полициски службеници од СВР Битола на ул.„Прилепска“ во Битола, ги лишиле од слобода С.К.(36) и А.Т.(19) од с.Долно Оризари, битолско, бидејќи кај нив била пронајдена и одземена грутчеста материја.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content