СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсена прилепчанка: Полицијата при претрес на возило и’ пронашла марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Џ.А.(29) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При контрола во патничко возило „опел астра“, во кое се превезувала пријавената, извршена на регионалниот пат Кичево-Осломеј, полициските службеници кај неа пронашле и одзеле марихуана – информираат од МВР.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content