СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Три победи во низа на РК Прилеп

По поразите од Работнички и Голден Арт -КЛ7, екипата на РК Прилеп нанижа и трета победа по ред.

Прилепчани триумфираа на гостувањето кај РК Астарион во Струмица со 25-29 (13-17 на полувремето).

Чантурија и Александар Трнчевски постигнаа по 6 погодоци, па следеа Андоновски и Рустамов со по 4.

 

Во наредното коло РК Прилеп игра против РК Младост 1977 на домашен терен.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content