СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Триумф на Мегабаскет на гостувањето во Скопје

Екипата на Мега Баскет од Прилеп, вчера во рамките од седмото коло од Третата лига гостуваше кај екипата на КК АЛБЕС од Скопје.

По поразот од Работнички 2018 во Прилеп минатата недела, прилепчани запишаа нова победа (75-84).

Мега Баскет се први на табелата со 5 победи и еден пораз, но Работнички има натпревар помалку.

 

Прилепската екипа прави напори по долги години да ја оживее кошарката во градот под Mарковите Кули, па затоа ја заслужуваат целата поддршка, особено на натпреварите на домашен терен.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content