СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Тренер по карате им покажувал експлицитни фотографии на девојчиња

Тренер на карате клуб во Скопје им покажувал експлицитни фотографии на малолетнички и од нив барал да фотографираат друга врсничка.

Случајот во полицијата го пријавиле мајките на девојчињата.

Според информациите од МВР, недоличните сцени се случувале за време на тренинзите и по завршувањето, во проториите на карате клубот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content