СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Трансферот на Миовски во Абердин вреден половина милион фунти

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бојан Миовски направи трансфер од унгарскиот МТК во Абердин и во наредните четири години ќе игра во Шкотска. Медиумите на Островот ја открија и вредноста на трансферот.

Според шкотските медиуми, Абердин за Миовски платил отштета од 536.000 фунти. Тој е засега најскапото засилување на Абердин во овој летен преоден рок.

Бојан Миовски неодамна постигна два гола за репрезентацијата на Македонија во триумфот од 4:0 против Гибралтар, во Лигата на нации.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content