СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Трагедија во Прилеп: Загина 14-годишно момче

Тешка сообраќајна несреќа попладнево на патот село Новоселани кон село Заполжани. 14 годишно момче го загуби животот,

Малолетникот, кој управувал со мотор им подлегнал на повредите откако во него со својот автомобил удрило друго момче на возраст од 18 години.

Според првичните информации, малолетникот кој управувал со автомобилот, избегал од местото на трагичниот настан

Неофицијално, и двете момчиња биле жители на с.Заполжани.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content