СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Тинејџер од Прилеп нападнат од тројца сограѓани

На 17.09.2022 во 08:40 часот во ОВР Прилеп, М.Т.(19) од Прилеп пријавил дека околу 03:00 часот на викенд куќа во Прилеп бил физички нападнат од Д.Р., Л.Т. и Т.К., сите од Прилеп.

Се работи на расчистување на случајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content