СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Средношколците не отстапуваат од барањата наместо четири да полагаат два предмети

Средношколците не отстапуваат од барањата наместо 4 да полагаат два предмети.

Бојкотот го продолжуваат и денеска, и ако немаат повратен и одговор каков што очекуваат од министерството за образование најавија радикализација на протестот.

Деновиве министерката за образование Мила Царовска неколку пати повтори дека нов концепт за матурата е можен за идната учебна година.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content